Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Realizacja budżetu partycypacyjnego

W dniu dzisiejszym odbyło się przekazanie projektów do realizacji oraz sprzętu autorom 3 zwycięskich projektów budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018. Pierwsze uroczyste przekazanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. W trakcie konkursu artystycznego „Młode Talenty” Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski przekazał na ręce Dyrektor SP nr 2 pani Anety Musik komputery, stoliki i ławki, zakupione w ramach projektu ”Poczekalnia multimedialna Infoludek” o wartości 23 190 zł. Jest to już drugi projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.
Z Głuszycy wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski udał się do siedziby Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, gdzie przekazał sprzęt oraz projekty kolejnym dwóm laureatom: autorom projektu „Aktywna Jedlina…dla każdego coś dobrego” oraz projektu „Cykl spacerów szczawieńskich” w Szczawnie – Zdroju.

W ramach projektu realizowanego w gminie Jedlina - Zdrój zakupiono 2 nagrzewnice oraz głośnik dla Klubu Sportowego Petanque i kamerę sportową wraz ze statywem dla Klubu Sportowego „Zdrój”. Dodatkowo w ramach projektu zaplanowano szereg wydarzeń: zorganizowanie podsumowania sezonu biegowego w Jedlinie-Zdroju, turniej szachowy, grę terenową „Bajkowy Korczak” oraz cykl warsztatów prezentujących różne aspekty ćwiczeń ogólnorozwojowych w ramach jogi akademickiej. Wartość projektu to 13 030 zł.
Z kolei projekt pn. „Cykl spacerów szczawieńskich” o wartości 11 440 zł realizowany będzie w Szczawnie-Zdroju i polegać ma na zorganizowania cyklu spacerów historycznych prowadzonych przez przewodnika turystycznego, opracowaniu i wydrukowaniu retro przewodnika dotyczącego historii pensjonatów i gospód szczawieńskich, a także przygotowaniu koncertu piosenek o tematyce miłosnej. 
„Dziękuje wszystkim laureatom za zaangażowanie i przygotowanie tak pomysłowych projektów. Cieszę się bardzo że mogę dzisiaj przekazać na Państwa ręce sprzęt do ich realizacji. Dzięki temu dzieci w szkole w Głuszycy mogą korzystać z nowej pracowni komputerowej, a mieszkańcy Jedliny – Zdroju oraz Szczawna – Zdroju uczestniczyć w zajęciach sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Ideą wprowadzenia budżety partycypacyjnego było zaangażowanie lokalnej społeczności poprzez umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego wpływu na to, co jest realizowane w ich najbliższym otoczeniu. Tegoroczna edycja jest potwierdzeniem słuszności tego kierunku” – powiedział wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500