Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Realizacja budżetu partycypacyjnego w Starych Bogaczowicach

W środę 10 października 2018 r. Członkowie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego przekazali na ręce strażaków z OSP Stare Bogaczowice sprzęt ratowniczy i odzież ochronną, zakupiony w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018. W ramach projektu zakupiono urządzenie pomiarowe, zestaw zasilająco ładujący, aparat powietrzny, butle stalową ora kombinezony ochronne. Wartość projektu 11 264,47 zł.

Realizacja budżetu partycypacyjnego w Boguszowie Gorcach

W dniu 22.09.2018 r. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie miał przyjemność przekazać na ręce Prezesa OSP w Boguszowie - Gorcach Ryszarda Piwińskiego sprzęt zakupiony w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego. Jest to już drugi projekt zgłoszony przez boguszowskich strażaków w ramach budżetu obywatelskiego, raz też zwyciężył projekt OSP w Gorcach. W 2016 roku Powiat Wałbrzyski zakupił dla OSP Boguszów Quada, w 2017 r. zwyciężył projekt OSP w Gorcach, a w tegorocznej edycji zakupiono specjalistyczną kamerę termowizyjną, wyważarkę hydrauliczną oraz latarkę Vulcan LED. Strażackie projekty cieszą się w Boguszowie- Gorcach dużym poparciem społecznym, wyrażanym w głosowaniu na najlepsze projekty. Wartość przekazanego dzisiaj sprzętu to 41 565 zł.

Przekazanie sprzętu dla UKS Orlik z budżetu partycypacyjnego

W poniedziałek 03 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów Walimiu, podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski przekazał dla Uczniowskiego Klubu Sportowego ORLIK: 2 rowery szosowe oraz 1 górski. Rowery zostały zakupione w ramach projektu pn. „Powiatowa Akademia Rowerowa”, który jest finansowany przez Powiat Wałbrzyski z budżetu partycypacyjnego na rok 2018, na terenie gminy Walim.

Nowy sprzęt dla KS HEROS dzięki budżetowi partycypacyjnemu

W dniu 21.06.2018 r.  przedstawiciele Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego w osobach Pana Stanisława Janora oraz Pana Mirosława Potapowicza przekazali na ręce Pana Dariusza Piastowskiego z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Heros” Czarny Bór sprzęt zakupiony w ramach realizacji zadania pn. XIII Międzynarodowy Turniej Czarny Bór OPEN w zapasach kobiet – zakup sprzętu. Projekt ten został wybrany głosami mieszkańców Gminy Czarny Bór w głosowaniu na projekty zgłoszone w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018.

Realizacja budżetu partycypacyjnego

W dniu dzisiejszym odbyło się przekazanie projektów do realizacji oraz sprzętu autorom 3 zwycięskich projektów budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018. Pierwsze uroczyste przekazanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. W trakcie konkursu artystycznego „Młode Talenty” Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski przekazał na ręce Dyrektor SP nr 2 pani Anety Musik komputery, stoliki i ławki, zakupione w ramach projektu ”Poczekalnia multimedialna Infoludek” o wartości 23 190 zł. Jest to już drugi projekt Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.
Z Głuszycy wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski udał się do siedziby Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, gdzie przekazał sprzęt oraz projekty kolejnym dwóm laureatom: autorom projektu „Aktywna Jedlina…dla każdego coś dobrego” oraz projektu „Cykl spacerów szczawieńskich” w Szczawnie – Zdroju.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500