Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Weekend 13-15 października w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko

Październik to złoty czas dla kina, dlatego zapraszamy, by sprawdzić naszą ofertę na najbliższy weekend. W piątek zaczniemy od pokazu “Maudie”, poruszającej historii romansu Maud Lewis, jednej z najważniejszych kanadyjskich malarek, którą brawurowo odegrała Sally Hawkins. Na ekranie dzielnie partneruje jej Ethan Hawke. W sobotę czeka nas spotkanie z czarną komedią “Safari”, którą Austriak Ulrich Seidl wraca do najwyższej dyspozycji, w krzywym zwierciadle pokazując przywary swoich rodaków. Podczas “Niedzielnych Poranków Filmowych” po raz ostatni zagramy nominowany do Oscara I bardzo lubiany przez najmłodszych widzów film animowany “Nazywam się cukinia” Claude'a Barrasa.

 

13.10 | 19:00 MIĘDZYPOKOLENIOWE PROJEKCJE FILMOWE

“Maudie”, reż. Aisling Walsh, Irlandia / Kanada 2016

OPIS: Opowieść o romansie pomiędzy samotnikiem, a kruchą, ale pełną energii kobietą - Maud Lewis - uważaną za jedną z najważniejszych kanadyjskich malarek.

ZWIASTUN:

14.10 | 19.00

“Safari”, reż. Ulrich Seidl, Austria 2016, 88’

OPIS: Wakacyjny film o zabijaniu i ludzkiej naturze. Ulrich Seidl wraca do Afryki – ostatnim razem był tu, realizując pamiętną fabułę „Raj: miłość” o seksturystyce starszych białych kobiet. Tym razem portretuje austriackich myśliwych, zażywających „uroków” mordowania zwierząt w rezerwacie. Proceder polowania na zwierzęta jest jak najbardziej legalny i zorganizowany w formie ekskluzywnych wczasów dla Europejczyków, pragnących przeżyć „dziką” przygodę na Czarnym Lądzie. Biznes turystyczny z polowaniami na gnu, zebry, czy żyrafy w ofercie prowadzi Austriak dobrze znający gusta przyjezdnych ze Starego Kontynentu.

ZWIASTUN:

15.10 | 12:00 NIEDZIELNE PORANKI FILMOWE

“Nazywam się cukinia”, reż. Claude Barras, Szwajcaria/Francja 2016, 66’

OPIS: Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

ZWIASTUN:

Dubbing, wiek 10+

Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko został reaktywowany po ponad 20 latach przez Fundację Sztuki Współczesnej IN SITU. Repertuar na cały miesiąc można znaleźć na stronie www.kinozdrowie.pl i www.sokolowsko.org. Bilety kosztują 12 zł (ulgowe dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz dla mieszkańców Gminy Mieroszów) i 15 zł (normalne), a na cykl „Soko.PL” bilety w cenie 10 zł.

październik 1 duzy paiont

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500