Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Konkurs Palm Wielkanocnych

Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju oraz Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju zorganizowali 22 marca 2017 roku piątą już edycję Konkursu Palm Wielkanocnych. Konkurs od samego początku zyskał aprobatę mieszkańców miasta, szczawieńskich szkół, uczestników Wałbrzycha, a także kuracjuszy przebywających w uzdrowisku na leczeniu, bowiem jest to wydarzenie, które oprócz współzawodnictwa i dążenia do zwycięstwa w Konkursie, wpisuje się w atmosferę przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Po raz pierwszy w rym roku rozszerzono formułę konkursu i od roku 2018 jest to Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych, któremu honorowego patronatu udzielili: Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Burmistrz Szczawna - Zdroju Marek Fedoruk.

W tym roku do konkursu zgłoszono 10 palm zarówno ze Szczawna jak i Wałbrzycha. Organizatorzy powołali jury, w skład którego weszli: Agata Kiełbasińska, Janina Malinowska i Bogusław Giriń. Po ocenie wyjątkowo pięknych w tym roku palm - wśród których znalazła się także palma osiągająca wysokość blisko 10 metrów ! - jury przyznało miejsca w trzech kategoriach: Dzieci, Młodzież i Dorośli. Nagrody ufundowane przez Powiat Wałbrzyski osobiście wręczali Starosta Jacek Cichura oraz Burmistrz Marek Fedoruk.
W kategorii Dzieci:
I miejsce zdobyła palma wykonana przez Niepubliczne Przedszkole „U Mikołaja” w Wałbrzychu
II miejsce – Przedszkole Miejskie w Szczawnie-Zdroju
III miejsce – Rodzina Baranów, Julia Baran z Wałbrzycha
W kategorii Młodzież:
I miejsce – Miejska Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Szczawnie-Zdroju
II miejsce – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju
W kategorii Dorośli:
I miejsce – Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju
II miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Boya Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju
III miejsce – Bogumiła Miciuk
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w przedsięwzięciu i zapraszamy na następny rok. Palmy tegoroczne będzie można podziwiać przez dwa tygodnie począwszy od Niedzieli Palmowej 25 marca przy ogrodzeniu kościoła w Szczawnie-Zdroju. 
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Wałbrzyskiego.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500