Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Dożynki w Starych Bogaczowicach

W sobotę 08.09.2018 r.  do Starych Bogaczowic przybyli mieszkańcy z terenu całego Powiatu Wałbrzyskiego, by wspólnie podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, a następnie bawić się przy całej masie atrakcji. Organizatorzy – Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego i Wójt Gminy Stare Bogaczowice - zapewnili moc wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Były bezpłatne dmuchańce, gry i zabawy zręcznościowe ze snopkami i traktorem, loteria z atrakcyjnymi nagrodami, pokazy sprzętu rolniczego, pokaz taekwondo w wykonaniu dzieci i pokazy oraz nauka tańca. Wszystko to odbywało się przy wspaniałej muzyce myśliwskiej, ludowej i tanecznej. Nie zabrakło tradycyjnego konkursu powiatowego na najładniejszy wieniec dożynkowy, a także konkursów: na dekoracje przydomowe z motywem dożynkowym , na ciasto z jesiennymi owocami, konkurs kulinarny na potrawę z jesiennymi warzywami oraz festiwal produktów lokalnych i ekologicznych. Goście mogli również zakupić regionalne smakowitości oraz wyroby rękodzielnicze. Gwiazdą wieczoru był Long&Junior, którzy dali takiego czadu, że owacjom nie było końca.
„Dożynki są jedną z najpiękniejszych polskich tradycji. Misterium chleba przypomina nam, jak ważna jest ciężka praca rolników, dzięki którym możemy między innymi podzielić się wspólnie bochenkiem dożynkowego chleba. Bardzo mnie cieszy tak liczna obecność mieszkańców naszego powiatu” – powiedział Jacek Cichura, Starosta Wałbrzyski.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500