Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta

Uroczyste otwarcie DWD "Odrodzenie"

W dniu 12.09.2018 r. w Sokołowsku odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w powiecie wałbrzyskim Domu Wczasów Dziecięcych „Odrodzenie”. Jest to całoroczna placówka oświatowa, wchodząca w skład spółki Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o., której celem jest zapewnienie opieki i wychowania uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania. Koszt tej inwestycji to kwota 3 370 000 zł. W trakcie spotkania prezes Barbara Grzegorczyk przedstawiła zebranym gościom historię zmian i inwestycji w spółce w ostatnich 10 latach funkcjonowania.

V turniej tenisa na wózkach w Szczawnie-Zdroju

W miniony weekend na kortach tenisowych w Szczawnie – Zdroju rozegrano V turniej tenisa na wózkach OTK GTM MOBILE CUP SZCZAWNO ZDRÓJ 2018. Imprezę od początku organizuje Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych „Aktywni” z Wrocławia, przy wsparciu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego i Burmistrza Szczawna – Zdroju.

Festiwal Nordic Walking oraz przekazanie sprzętu dla OSP Mieroszów

W niedzielę, przy pięknej pogodzie, w malowniczym Sokołowsku odbył się VIII Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Organizatorami Festiwalu byli: Powiat Wałbrzyski, Sołectwo Sokołowsko i Fundacja Dolina Inspiracji. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników górskich spacerów. W tym roku do wspólnego maszerowania zgłosiło się blisko 300 uczestników, w tym całe rodziny złożone z dzieci, rodziców i dziadków.

Dożynki w Starych Bogaczowicach

W sobotę 08.09.2018 r.  do Starych Bogaczowic przybyli mieszkańcy z terenu całego Powiatu Wałbrzyskiego, by wspólnie podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, a następnie bawić się przy całej masie atrakcji. Organizatorzy – Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego i Wójt Gminy Stare Bogaczowice - zapewnili moc wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500