Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Spółdzielnia Uczniowska CHILLOUT w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju

Data opublikowania: .

20 listopada 2017r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyło się Walne Zgromadzenie Założycielskie, które w obecności opiekuna Ewy Żuk oraz dyrektora szkoły Jolanty Ozimek powołało spółdzielnię, zatwierdziło jej statut oraz wybrało Zarząd i Radę Nadzorczą.

Protokolantem w tym dniu była przewodnicząca szkoły – Klaudia Twaróg.

OD CZEGO ZACZĘTO?

Złożono wniosek napisany przez Ewę Żuk do "Kuźni Uczniowskiej i Przedsiębiorczości Społecznej", która ogłosiła konkurs w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pt.”Spółdzielnia Uczniowska w mojej szkole”.
Gdy ogłoszono wyniki konkursu, okazało się, że szkoła pozyskała  2 000 zł na utworzenie spółdzielni i 1345 zł na inicjatywę społeczną.

W ramach projektu opiekun  Ewa Żuk wzięła udział w trzydniowym szkoleniu w Bielawie w dniach 6 – 8.10.2017r., a w dniu 04.11.2017r. delegacja uczennic w składzie Klaudia Twaróg, Urszula Dereczenik, Katarzyna Grzegorczuk i Dominika Rusiniak z klasy
3 TOŚ/TSP wzięła udział w jednodniowych warsztatach przedsiębiorczości społecznej w pensjonacie Austeria Krokus w Rzeczce, gdzie aktywnie i wzorowo reprezentowały szkołę.

W skład ZARZĄDU weszli:
1. Klaudia Twaróg - Prezes Zarządu
2. Kacper Rypan - Wiceprezes Zarządu
3. Katarzyna Grzegorczuk- II Wiceprezes Zarządu

W skład rady NADZORCZEJ weszli:

  1. Urszula Dereczenik - Przewodniczący
  2. Kacper Kądziołka - Zastępca Przewodniczącego
  3. Dominika Rusiniak - II Zastępca Przewodniczącego

Dla większości uczniów Spółdzielnia Uczniowska będzie przede wszystkim kojarzyć się z prowadzoną działalnością - sklepikiem szkolnym CHILLOUT ROOM, który ruszy ze swoją działalnością po nowy roku w miejscu wcześniejszego sklepiku. Miejsce na poddaszu będzie także miejscem relaksu, gdzie będzie można spędzić miło czas podczas przerwy czy okienka czytając prasę lub książki.

Ale to nie wszystko !!!

Ponadto spółdzielnia będzie świadczyć usługi biurowe w zakresie komputeropisania, drukowania dokumentów, wizytówek i zdjęć. W przyszłości zostanie zakupiona także bindowania i laminarka, które poszerza ofertę spółdzielni.
Jej zadaniem będzie także przygotowywanie kiermasz świątecznych i aktywny udział w akcjach wolontariackich.

Uczniowie chętnie zaangażowali się w produkcję stroików świątecznych oraz lampionów, które zostały wystawione na jarmarku bożonarodzeniowym 16.12.2017r. w Szczawnie-Zdroju. Ponadto na ternie szkoły odbędzie się kiermasz świąteczny, a zyski zasilą kasę spółdzielni.

W ramach projektu spółdzielnia, jej członkowie oraz Samorząd Uczniowski przygotowują dwie inicjatywy. Uczniowie zaplanowali niespodziankę dla pensjonariuszy Domu Seniora w Szczawnie Zdroju, gdzie w dniu 21.12.2017r. podczas wizyty zaśpiewają kolędy i wręczą przygotowane życzenia w pięknych ramkach oraz obdarują słodyczami.

Druga inicjatywa ma na celu integrować środowisko szkolne i podtrzymywać tradycje bożonarodzeniowe.  W związku z tym uczniowie pomogą w przygotowaniach wigilii szkolnej w dniu 22.12.2017r. dla pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli oraz zaproszonych przedstawicieli władz, przygotują słodki poczęstunek  oraz owoce.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500