Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Wojewoda na powiatowej drodze

Data opublikowania: .

Droga z Walimia do Glinna to była najgorszą drogą na Dolnym Śląsku. Nie remontowana przez ostatnie 30 lat doczekała się wreszcie nowej nawierzchni. Dziękujemy Panu Kamilowi Zielińskiemu – Wicewojewodzie Dolnośląskiemu za obecność przy odbiorze drogi oraz za wsparcie i zrozumienie problemów komunikacyjnych mieszkańców Powiatu wałbrzyskiego. 
Droga wyremontowana została ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w wysokości 279 347,26 zł oraz z dotacji z rezerwy celowej z budżetu państwa na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w kwocie 991 801 zł.

Wyremontowano odcinek o długości 2, 326 km, w który wbudowano na wyrównanie nawierzchni aż 700 ton masy!! Następnie położono dwie warstwy masy bitumicznej łącznie 9 cm. W ramach zdania udrożnione zostały rowy na długości 2 km i wyremontowane zostały przepusty. Wykonano poszerzenia jezdni i zjazdy. Bez środków z budżetu państwa remont tej drogi w takim zakresie nie byłby możliwy do zrealizowania przez Powiat wałbrzyski. Przekazujemy na ręce pana Wojewody Kamila Zielińskiego podziękowania dla Rządu RP za wsparcie tej inwestycji ,był bowiem taki czas że z uwagi na jej katastrofalny stan Zarząd Powiatu był zmuszony do jej wyłączenia z użytkowania na dwa miesiące. Dziś mamy kolejną piękna drogę w powiecie.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500