Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Nowe miejsce spotkań dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów

Data opublikowania: .

Dnia 25 listopada 2017r. na Relaks Placu w Sokołowsku, odbyło się podsumowanie projektu pn.: „Stwórzmy nasze miejsce spotkań – etap II, kreatywne warsztaty i miejsce zabaw dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów”, realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na 2017 rok.


Inicjatorem i realizatorem projektu jest fundacja „Dolina Inspiracji ”z Sokołowska. 
Sukces projektu to zasługa przede wszystkim mieszkańcom gminy Mieroszów, którzy oddali głos na ten projekt, dzięki czemu zwyciężył on w konkursie. 
W imieniu Powiatu Wałbrzyskiego członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego pan Stanisław Janor wraz z radnym Andrzejem Lipińskim uroczyście przekazali na ręce fundacji i Sołectwa Sokołowsko urządzenia sprawnościowe dla dzieci.
Po oficjalnym otwarciu placu zabaw, w Tipi przy pensjonacie „Leśne Źródło” odbył się Festyn Sołecki, w trakcie którego nie zabrakło konkursów , gier rodzinnych i indywidualnych, a każdy uczestnik otrzymał atrakcyjne nagrody. Wszyscy mieszkańcy mogli zagrzać się i upiec kiełbasę przy wspólnym ognisku, a także skosztować ciast i innych pysznych słodkości. 
„Pomysł wprowadzenia Budżetu Partycypacyjnego w 2016 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. W ramach tego pomysłu w każdej z gmin Powiatu Wałbrzyskiego realizowany jest jeden projekt, który w głosowaniu spotka się z największym poparciem wśród mieszkańców. Tak było i w gminie Mieroszów, gdzie z wielką radością mogłem przekazać urządzenia sprawnościowe, zakupione w ramach zwycięskiego projektu. Dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu lokalna społeczność może realizować swoje pomysły i marzenia, a przecież sami mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego chcą i potrzebują w swojej miejscowości. Już teraz zachęcam wszystkich do startu w kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego w 2018 roku” – powiedział członek Zarządu Powiatu Stanisław Janor.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500