Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Jubileusz Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód

Data opublikowania: .

W niedzielę 19 listopada 2017 roku w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25–lecia działalności Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód. Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest rozwijanie współpracy z naszymi wschodnimi sąsiadami. Stowarzyszenie działa poprzez promowanie w krajach partnerskich polskiej kultury, sztuki i tradycji, oraz przedstawianie kultury tych krajów w Polsce. Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód jest organizatorem wystaw, koncertów, prezentacji oraz wycieczek.


Koncert pn. "Kwiaty Polskie" był okazją do podsumowania 25 lat działalności, a także do wyróżnienia osób, instytucji i jednostek samorządowych okolicznościowymi medalami Mickiewicz-Puszkin, nadawanymi za istotny wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia oraz zaangażowanie na rzecz budowania dobrosąsiedzkich stosunków z państwami leżącymi za naszą wschodnią granicą.
Wśród nagrodzonych znalazł się Powiat Wałbrzyski, który od lat wspiera inicjatywy Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód. „Zawsze wspieramy działania promujące tradycję i kulturę. Spora część mieszkańców Wałbrzycha i okolic ma swoje korzenie na wschodzie, np. w Borysławiu. Musimy o tym pamiętać i wspierać działania, które promują tradycję i kulturę naszych przodków, bo pamięć o przeszłości jest niezbędnym elementem prawidłowego zrozumienia przyszłości” – podkreśla starosta Jacek Cichura.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500