Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Święta Jadwiga i Jej Śląsk

Data opublikowania: .

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy Zamek Piastowski oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” zapraszają do Zamku Piastowskiego w Legnicy 9 listopada (czwartek) o godzinie 17:00 na wernisaż wystawy "Święta Jadwiga i Jej Śląsk".

 

9 listopada (czwartek) o godzinie 17.00 w sali nr 5 w Zamku Piastowskim w Legnicy odbędzie się wernisaż wystawy ”Święta Jadwiga i Jej Śląsk”. Wystawa poświęcona Świętej Jadwidze Śląskiej z okazji 750 rocznicy kanonizacji. Zaprezentowane zostaną prace artystów plastyków dolnośląskich, które wcześniej prezentowane były w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu oraz w Kościele pw. Świętej Jadwigi w Bolkowie. Głównym motywem ujętym w pracach jest księżna, sceny z życia świętej, jak również jej bliscy i otoczenie ukazane we współczesny sposób. Kuratorem wystawy w Legnicy jest Prof. ASP we Wrocławiu Aleksander Marek Zyśko i Krzysztof Kułacz Karpiński.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycje można podziwiać do 24 listopada br.

Organizatorzy wystawy:
Fundacja im. Alfredy Poznańskiej we Wrocławiu
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” w Legnicy

Patronat:
JE Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny 

JADWIGA plakat sredni

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500