Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Podsumowanie projektu "Ocalić od zapomnienia" Fundacji "Anna" w Gostkowie

Data opublikowania: .

W miniona sobotę 07.10.2017 r. w Gostkowie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Ocalić od zapomnienia”, realizowanego przez Fundację Anna w Gostkowie w ramach budżetu partycypacyjnego powiatu wałbrzyskiego. W ramach projektu Fundacja Anna otrzymała 11 tys. 190 zł., za które odnowiono aleje na cmentarzu ewangelickim i przeprowadzono konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. W projekt z entuzjazmem zaangażowali się także mieszkańcy Gostkowa, którzy pomagali w wykonaniu prac porządkowych na cmentarzu i samodzielnie układali płyty na alejach. 


Uroczystość rozpoczęła się krótkim nabożeństwem na cmentarzu, po którym uczestnicy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie mogli podziwiać wystawę zdjęć, dokumentów i przedmiotów sztuki sakralnej, odnalezionych w trakcie prac na cmentarzu. Pani Angelika Babula – prezes Fundacji Anna – przywitała gości i przedstawicieli władz powiatu i gminy, wśród których byli: starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, wójt Mirosław Lech wraz z zastępcą, prezes wałbrzyskiego PSL Piotr Zimnicki, profesor Zbigniew Wiktor – politolog i znawca regionu, a także znana podróżniczka i pisarka – Joanna Lamparska. Następnie pani prezes przedstawiła historię i działania fundacji, zmierzające do ocalenia przed dewastacją zapomnianego cmentarza ewangelickiego w Gostkowie. W trakcie uroczystości starostowie wręczyli na ręce pani Angeliki tablicę upamiętniającą zwycięstwo projektu w budżecie partycypacyjnym powiatu wałbrzyskiego i gratulowali pani prezes i jej współpracownikom oraz mieszkańcom ogromnego zapału i zaangażowania w ratowanie pozostałości historii regionu. 
Ogromne podziękowania należą się także Fundacji Frydhof oraz Stowarzyszeniu Grupa Poszukiwawcza Riese, które wspierają Fundację Anna w jej działaniach.
Uroczystość odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500