Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego zdobyła mistrzostwo świata

Data opublikowania: .

W rozegranych w ubiegły weekend Mistrzostwach Świata w Jeździe Bez Ogłowia we Wrocławiu mieszkanka naszego powiatu – Julia Nowak ze Szczawna – Zdroju – wywalczyła Mistrzostwo Świata w kategorii Trail oraz trzecie miejsce w kategorii Western Horsmanship. W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Komisji Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji Powiatu – Julia odebrała list gratulacyjny od Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego oraz radnych. Zarząd, młodej Mistrzyni ufundował również nagrodę sportową. 


Julia była najmłodszą zawodniczką na Mistrzostwach. Na co dzień trenuje w Stajni MOGADOR, pod czujnym okiem trenerki Pani Urszuli Tabak. Julia na zawodach wystartowała na utytułowanym koniu An Ma Bella rasy American Quarter Horse- jest to specjalna rasa hodowana do konkurencji westernowych, która w Polsce jest rzadko spotykana. Do zawodów wrocławskich przygotowywała się pół roku a konno jeździ od piątego roku życia. 
Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500