Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Świetna zabawa na dożynkach w Starych Bogaczowicach

Data opublikowania: .

Święto plonów w Starych Bogaczowicach mamy już za sobą. Obfite były nie tylko plony ale również program dożynek. Kto nie był niech żałuje.

 
Święto zgodnie z tradycją rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym p.w . Św. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach a następnie korowód dożynkowy przeszedł na boisko sportowe. Odbył się tradycyjny konkurs na wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Witków, drugie Stare Bogaczowice a trzecie sołectwo Jaczków. Nagrody ufundował Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. 
W tym roku na dożynki do Starych Bogaczowic zawitał cały Powiat! Byli parlamentarzyści, radni gminni i powiatowi, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu wałbrzyskiego, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych gości, których nie sposób wymienić. Najliczniej przybyła publiczność i to bardzo cieszy organizatorów. 
Na miejscu można było zasmakować w wyśmienitych potrawach, wypiekach, przetworach domowej roboty. Wystawili się regionalni wytwórcy i artyści a nawet sportowcy w motoparku. 
Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja przeciągania liny – po jednej stronie mieszkańcy gminy, radni i m.in. Starosta Jacek Cichura, Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski i wójt Mirosław Lech a po drugiej …..ciągnik rolniczy. Ludzie pokazali „siłę powiatu” mały ciągnik został zatrzymany a przy dużym nie wytrzymała lina. - Pomysłodawcą konkurencji był radny Bogusław Uchmanowicz
Na najmłodszych czekały place zabaw i konne przejażdżki. Do tańca przygrywała ludowa muzyka a finał należał do gwiazdy disco polo Power Boy.
Dziękujemy Panu wójtowi Mirosławowi Lechowi za zaproszenie i wspólną organizację wydarzenia. Największe ukłony dla Pani Ilony Bujalskiej dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego. 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500