Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Uroczyste poświęcenie odnowionej kapliczki w Sokołowsku

Data opublikowania: .

 W sobotę 2 września w malowniczym Sokołowsku zebrali się wierni i duchowni Kościoła Prawosławnego. Po uroczystym nabożeństwie odprawionym w sokołowskiej cerkwi p.w. św. Michała Archanioła uczestnicy udali się do Domu Św. Męczennicy Wielkiej Księżnej Elżbiety Fiodorowny, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionej kapliczki z figurką patronki Domu.

W uroczystości uczestniczyli duchowni z kraju i zagranicy, min.ks. biskup Wiktor z Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi, ks. arcybiskup Jerzy Pańkowski, nowy zwierzchnik diecezji wrocławsko - szczecińskiej, a także zaproszeni goście: Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Piotr Zimnicki - Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu. Po uroczystości gospodarz Domu pan Andrij Wowk zaprosił wszystkich na wspólny posiłek w ogrodzie. „Gospodarze Domu Św. Elżbiety oraz proboszcz tej parafii ks. Eugeniusz Cebulski to wspaniali i bardzo gościnni ludzie. Cerkiew w Sokołowsku jest jedyną oryginalną cerkwią w Sudetach na Dolnym Śląsku, dlatego gorąco zachęcam turystów przebywających w powiecie wałbrzyskim do jej odwiedzenia” – powiedział starosta Jacek Cichura.

 

 

   

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500