Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

ENERGIA EKOLOGICZNA W POWIECIE WAŁBRZYSKIM

Data opublikowania: .

Powiat wałbrzyski w partnerstwie z gminami Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Walim pozyskał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 3 168 462,58 PLN, na montaż instalacji fotowoltaicznej na 21 budynkach użyteczności publicznej.

Projekt realizowany będzie do 2018 roku a jego głównym celem jest zwiększenie poziomu produkcji energii odnawialnej na terenie powiatu wałbrzyskiego. Wśród zakwalifikowanym pod względem technicznym budynków znalazły się szkoły, urzędy gmin, remizy strażackie, gminne biblioteki i centra kultury.
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego w ostatnich dniach zakończył postępowanie przetargowe. Jest duża szansa, że pierwsze prace związane z instalacją systemów fotowoltaicznych rozpoczną się jeszcze w sierpniu br. - To pierwsza tego typu inwestycja na tak duża skalę w naszym powiecie. Udało się to dzięki współpracy i zaangażowaniu włodarzy gmin partnerskich : Walimia , Czarnego Boru i Starych Bogaczowic – mówi Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

LOGO

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500