Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Powiat Wałbrzyski otrzymał promesę

Data opublikowania: .

14 lipca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał promesy na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na spotkaniu obecna była również Minister Elżbieta Witek, która podkreśliła, że wniosków złożonych przez samorządy jest tak dużo, że z uwagi na ograniczone możliwości finansowe dofinansowanie może otrzymać jedynie część samorządów. Promesy MSWiA otrzymały dzisiaj 22 gminy i 3 powiaty. Największe dofinansowanie wśród powiatów i jedno z największych ze wszystkich samorządów otrzymał Powiat Wałbrzyski. Odbierający promesę Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura powiedział: ”Kolejny już raz Powiat Wałbrzyski otrzymał jedno z najwyższych dofinansowań z czego jestem bardzo dumny. Jak już wspomniała Pani Minister Witek, wniosków o dofinansowanie składanych są ogromne ilości, dlatego trzeba być naprawdę skutecznym w działaniach, aby te środki otrzymać, co czynię ja wraz z moimi współpracownikami z Zarządu Powiatu i przy wsparciu pracowników naszego urzędu, za co im wszystkim z tego miejsca serdecznie dziękuję”.
Podczas dzisiejszej uroczystości Wojewoda wręczył promesy przedstawicielom 25 samorządów z Dolnego Śląska o łącznej wartości 12,371 mln złotych.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500