Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Trzy dni wspaniałej muzyki - IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowie

Data opublikowania: .

W dniach od 7 do 9 lipca byliśmy świadkami wspaniałego wydarzenia muzycznego – Festiwalu im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowie. Tegoroczna edycja wpisana została do kalendarza imprez kulturalno – sportowych Powiatu Wałbrzyskiego i objęta patronatem honorowym Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury.


W uroczystym otwarciu Zarząd Powiatu reprezentował Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski a Radę Powiatu Pan Andrzej Lipiński. Festiwal rozpoczął się muzyczną paradą Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na mieroszowskim rynku, która następnie przeprowadziła gości do mieroszowskiego Centrum Kultury na wyjątkowy koncert Subito Santo w wykonaniu zespołu Spirituals Singers Band, któremu towarzyszył Chór Akademicki Politechniki Wrocławskiej. W finałowym występie do artystów dołączył mieroszowski Chór Seniorów IRYS.
W sobotę rozstrzygnięto konkurs wokalny o statuetkę "Szklanego Szomola 2017", w którego jury zasiedli Olga Szomańska i Tomasz Oświeciński. W niedzielny wieczór laureaci konkursu wystąpili przed publicznością na scenie MCK, a następnie koncertem „ Musicale, musicale...” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej z Gdyni zakończył się IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego "Nie tylko gospel". "To wspaniałe, że w naszym powiecie organizowane są tak ciekawe wydarzenia kulturalne o tak szerokim zasięgu. Dzisiejszy koncert dostarczył nam wszystkim niezapomnianych wrażeń, a wypełniona po brzegi sala pokazuje, że takie wydarzenia są potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców. Cieszę się, że jako Powiat Wałbrzyski mogliśmy włączyć się w jego organizację i raz jeszcze gratuluję i dziękuję wszystkim artystom i organizatorom." - powiedział po koncercie Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500