Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej z Walimia do Glinna

Data opublikowania: .

Tempo inwestycji w Powiecie wałbrzyskim nie słabnie
Wczoraj otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu z budżetu państwa kolejnej inwestycji drogowej w Powiecie wałbrzyskim. Pan Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości poinformował zarząd Powiatu, że gruntowna przebudowa drogi powiatowej z Walimia do Glinna, na odcinku 2350 m, zostanie dofinansowana kwotą 1 200 000 zł. w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Droga do Glinna została zniszczona w 2014 roku na skutek bardzo intensywnych opadów deszczu. Kolejne lata bez remontu nawierzchni doprowadziły do sytuacji, że korzystanie z tej trasy stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi. Zarząd Powiatu zmuszony był podjąć trudną decyzję o czasowym wyłączeniu drogi z użytkowania.
Dzięki zaangażowaniu Pana Ministra , Wojewody Dolnośląskiego Pana Pawła Hreniaka i Wicewojewody pana Kamila Zielińskiego jesteśmy w stanie podjąć działania zmierzające do ostatecznego zakończenia problemów komunikacyjnych na drodze Powiatowej nr 3375D – mówi Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski. – chciałbym z tego miejsce serdecznie podziękować w imieniu Zarządu Powiatu wszystkim trzem Panom, którzy okazali zrozumienie dla trudnej sytuacji Powiatu i wykazali empatię wobec mieszkańców wsi Glinno, dla których brak wyremontowanej drogi był sporym utrudnieniem.
O pozyskanie środków z budżetu państwa osobiście zabiegał Starosta Wałbrzyski Pan Jacek Cichura.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500