Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Puchar Strefy MTB Perłą Gór Sowich

Data opublikowania: .

Kolejny etap Pucharu Strefy MTB za nami. 11 czerwca na starcie w Walimiu zjawiło się ponad 300 uczestników z całej Polski, którzy mieli do pokonania dwa dystanse 23 i 46 km.

 

Trasy biegły przez bardzo malownicze tereny Gór Sowich i zmusiły uczestników do sporego wysiłku żeby pokonać wszystkie przewyższenia i trudności terenu.
Sygnał do startu o godz. 11:00 dał Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Pan Krzysztof Kwiatkowski.
- Życzę wytrwałości, jak najmniej niespodzianek na trasie i żebyście wszyscy, cali wrócili na metę- mówił Wicestarosta.
Powiat w tym roku przeznaczył 100 tyś zł. na dofinansowanie imprez sportowo - kulturalnych organizowanych w Powiecie wałbrzyskim. Z tej puli kwotą 6 500 zł dofinansowana została walimska pętla MTB Sudety.
- Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłorocznej Dolnośląskiej Stolicy Kultury i postanowiłem kontynuować wsparcie wydarzeń organizowanych w Powiecie. Każda gmina otrzymała wsparcie w wysokości 12 500 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie dowolnie wybranych wydarzeń kulturalno - sportowych. W tym roku oba etapy Strefy MTB rozgrywane w Powiecie Wałbrzyskim otrzymały dofinansowanie z tej puli - mówił Wicestarosta.
Organizatorem etapu było Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu a nad wszystkich jak zawsze czuwał , pasjonat sportów rowerowych, Artur Jarczok.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500