Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Nagrody Starosty wręczone!

Data opublikowania: .

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2016 r. W tegorocznej edycji przyznano trzy nagrody indywidualne i dwie zbiorowe. Laureaci w kategorii indywidualnej otrzymali nagrody w wysokości 1000 zł, a zostali nimi: Pan Henryk Janas – mistrz rzemiosła artystycznego, artysta plastyk z Głuszycy; Pani Eugenia Klak – poetka, aforystka ze Szczawna Zdroju oraz Pan Adam Hausman – wójt gminy Walim – za zaangażowanie w ochronę i pozyskanie środków na renowację Zamku Grodno. W kategorii zbiorowej nagrodę Starosty otrzymały: Towarzystwo Miłośników Szczawna Zdroju (500 zł nagrody)oraz Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju (1000 zł nagrody).

Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski pogratulował laureatom zwycięstwa i podziękował za ogromny wkład pracy w rozwój i ochronę kultury i twórczości artystycznej w naszym powiecie: "Dzisiaj dziękujemy za twórczość artystyczną na Ziemi Wałbrzyskiej. Doceniamy artystów, którzy tutaj tworzą i ludzi, którzy na tej ziemi działają w zakresie pielęgnowania kultury. Działalność kulturalna to również turystyka, dbanie o zabytki, które tutaj mamy. Chcemy aby wartość kulturowa była doceniana w Powiecie Wałbrzyskim".

Dodatkowo Starosta Wałbrzyski skierował podziękowania dla Marka Fedoruka - Burmistrza Szczawna-Zdroju i do Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu za współpracę przy organizacji Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016.

Wszystkim nagrodzonym raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500