Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

KONSEKWENCJA SIĘ OPŁACA – władza samorządowa słucha ludzi

Data opublikowania: .

W 2014 roku Powiatami Wałbrzyskim i Kamiennogórskim wstrząsnęły protesty mieszkańców Domanowa, Pustelnika i Gostkowa, którzy domagali się reakcji władz odpowiedzialnych za stan drogi Gostków- Pustelnik Domanów. Stan drogi w 2014 roku był tragiczny. Stojąca woda, dziury kilkumetrowej średnicy, zalegające błoto i przede wszystkim tak duże zachwaszczenie poboczy, że przeprawa – przejazd w niektórych miejscach była niemożliwa. W 2015 roku obecna koalicja rządząca zdecydowała, że wykonana została nowa podbudowa na części drogi należącej do Powiatu Wałbrzyskiego (wbudowano ponad 2000 ton kruszywa), odkrzaczono pobocza i wykonano korekty drzewostanu a w bieżącym roku położona została nowa nawierzchnia bitumiczna. W tej chwili trwają prace „wykończeniowe” – utwardzane są pobocza i zjazdy. Na dniach nastąpi obiór robót. Już wkrótce, Mieszkańcy będą mogli jeździć bezpiecznie i komfortowo po nowej drodze. Mamy też nadzieję, że odcinek drogi powiatowej należący do Powiatu Kamiennogórskiego zostanie poddany remontowi w przyszłym roku.

Praktycznie zostały zakończone roboty związane z modernizacja nawierzchni dróg powiatowych, które były przewidziane do realizacji w bieżącym roku. Wykonano łącznie 22, 4 km nowych nawierzchni bitumicznych. Zmodernizowane nawierzchnie pokrywają drogi : Grzędy – Krzeszów, Jaczków- Gostków, Czarny Bór- Witków, Gostków – Pustelnik, Olszyniec – Wałbrzych, Różana -Chełmsko Śląskie, Mieroszów - Nowe Siodło, Stare Bogaczowice - Wrony. Wyremontowano również odcinki dróg w Kolcach, Niedźwiedzicy i Cieszowie, Starym Lesieńcu oraz ul. Żeromskiego w Kuźnicach Świdnickich. Pieniądze na remont wymienionych odcinków pochodzą ze środków własnych Powiatu. Łącznie w tym roku tylko na modernizację 22,4 km nawierzchni wydaliśmy prawie 4 mln. złotych. Pozyskujemy tez środki zewnętrzne ale z tej puli remontowane są inne odcinki dróg łącznie zamierzamy przebudować jeszcze 8 km dróg powiatowych i dwa obiekty mostowe w Kolcach i Jaczkowie. Rok 2016 zamkniemy nowymi nawierzchniami bitumicznymi na ponad 30 km dróg powiatu wałbrzyskiego, najwięcej z powiatów ziemskich Dolnego Śląska.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500