Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Głuszyckie rozpoczęcie roku z "Zielonym Skwerem"

Data opublikowania: .

"Nie mieliśmy boiska , nie mieliśmy gdzie grać. 
Wreszcie nadszedł szczęśliwy dla nas czas. 
Władza konkurs ogłosiła, nasz szkoła się zgłosiła.
Mieszkańcy pracę zrobili, krzyżyki postawili.
Nauczyciele ciężko walczyli a jurorzy zwycięzcę ogłosili.
Jaworki oszalały bo boisko wygrały.
Robert z Marcinem boisko wybudowali i bramki przymocowali.
Nauczyciele trawę nosili, przy tym się trochę pobrudzili.
Grzegorz wszystko nadzorował, ludźmi do pracy koordynował.
Teraz uczniowie biegają, piłkę rzucają i grają.
Darczyńcom za nasze boisko dziękujemy i coraz lepiej, grać w piłkę obiecujemy"
Tym wierszem w dniu 01 września 2016r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Jawor w Głuszycy Górnej podziękowali pomysłodawcom i realizatorom projektu zgłoszonego do Powiatowego Budżetu Partycypacyjnego 2016. W Głuszycy wygrał projekt "Zielony skwer i bezpieczna przestrzeń dla najmłodszych". Pula środków do wygrania, w gminie Głuszyca, wyniosła 23 038 zł. W ramach projektu na boisku przyszkolnym położono nawierzchnię trawiastą, zamontowano infrastrukturę sportową oraz ławki dla widzów. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego reprezentowany przez Starostę i Wicestarostę w obecności Burmistrza Głuszycy Pana Romana Głoda uroczyście otworzył wczoraj "zielony skwer". Uczniowie długo nie zwlekali, od razu na boisku pojawili się następcy Lewandowskiego i piłka była w grze. 
- Bardzo nas cieszy, że pieniądze publiczne wydawane są zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. My jako władza samorządowa słuchamy głosów mieszkańców i staramy się spełniać ich postulaty. Myślę, że budżet partycypacyjny to dobry pomysł na zaangażowanie mieszkańców Powiatu w jego rozwój. Pomysł ten będzie kontynuowany w latach kolejnych. - powiedział Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
Gratulacje pomysłodawcom składał również Starosta Wałbrzyski Pan Jacek Cichura, wyrażając nadzieję, że sukces z tego roku zmobilizuje pozostałych mieszkańców do realizacji jeszcze większej liczby projektów w roku przyszłym. Starostowie wspólnie z Burmistrzem Romanem Głodem życzyli uczniom sukcesów edukacyjnych i rozwijania talentów i pasji.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500