Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Festiwal Pieśni Ludowych z okazji święta św. Anny - relacja

Data opublikowania: .

Za nami Festiwal Pieśni Ludowych z okazji święta św. Anny. 23 lipca 2016r. Starosta Wałbrzyski pan Jacek Cichura otworzył przegląd pieśni ludowej w Witkowie. Impreza zorganizowana była w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury. Festiwal miał charakter kulturalno – religijny. Pojawiły się nie tylko zespoły ludowe ale również chór parafialny z Witkowa.

 

Wydarzenie to jedyny w swoim rodzaju przegląd pieśni ludowej, słabo przez młode pokolenia znanej, nierozpoznawanej a przecież pieśni ludowe to element naszej kultury, tradycji i pamiątka rodzinnych korzeni. Zaproszone zespoły, swoją twórczością, podtrzymują tradycje i kulturę ludową. Wśród muzycznych gości u boku lokalnych zespołów „ Grzędowaniaki” i „ Radość” wystąpili „ Wiadrowianie”, „ Czerwone róże” i zespół ‘” Olga” Impreza miała na celu aktywizację lokalnej społeczności oraz edukację kulturalną młodego pokolenia. Współorganizatorami byli Centrum Kultury w Czarnym Borze i Rada Parafialna parafii pod wezwaniem NMP w Witkowie. Pojawił się również dodatkowy aspekt, w trakcie Festiwalu zbierano datki na remont kaplicy św. Anny w Witkowie.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500