Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Legioniści w Jedlinie-Zdroju

Data opublikowania: .

W jakim mieście zginął Arcyksiążę Franciszek Ferdynand? Gdzie powstały Legiony polskie? W którym roku utworzono ZSRR? Jak nazywała się organizacja, w której Piłsudski został Komendantem Głównym w roku 1912? – na te i inne pytanie odpowiadali uczestnicy III edycji Gry Miejskiej „Szlakiem Legionów”

Podczas Dolnośląskiego Festiwalu Zupy, Jedlinę-Zdrój odwiedził między innymi Józef Piłsudski, Arcyksiążę Franciszek Ferdynand w towarzystwie Poli Negri, Czerwonoarmista-Lenin zrewolucjonizował Park Północny miasta, Zosia Samosia odpytywała z wierszy Tuwima a sanitariuszka Violetta zadbała o nasze bezpieczeństwo. Gra nawiązywała do historii Polski z okresu I wojny światowej oraz literatury tego okresu. W zabawie wzięło udział 9 drużyn, które wędrując po Jedlinie poszukiwały historycznych postaci z tego okresu. W grze wzięły udział drużyny z Jedliny-Zdroju, Podlesia, Wałbrzycha, Świebodzic, Chodzieży, Kolc i Międzylesia-Różanki. Czterem najlepszym drużynom, które dotarły na metę i zdobyły największą liczbę punktów zostały przyznane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie zostały obdarowane upominkami. Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Stowarzyszenie „Źródło” z Jedliny-Zdroju. 

Wyniki:
I miejsce – LATKOWSCY (Podlesie)– 97 pkt.
II miejsce – SUPER TEAM (Jedlina-Zdrój)– 92 pkt.
III miejsce – STANDARD (Jedlina-Zdrój)– 90 pkt.
IV miejsce – ENITEAM (Chodzież, Kolce, Jedlina-Zdrój) – 88 pkt.

Uczestnicy gry poprzez zabawę poznali część historii Polski, zobaczyli atrakcyjne turystycznie tereny Jedliny-Zdroju, spędzili aktywnie czas. Gra miejska, to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, połączona z poznawaniem dziejów Polski.

Organizatorem Gry było Stowarzyszenie „Źródło” w Jedlinie-Zdroju w ramach projektu współfinansowanego ze środków Powiatu wałbrzyskiego.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500