Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Dziś Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data opublikowania: .

Spotykamy się już drugi raz z okazji Waszego święta i po raz kolejny mam okazję podziękować Państwu za trud, zaangażowanie i pracę, której na co dzień nie dostrzegamy, często nie doceniamy – tymi słowami w dniu dzisiejszym Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura zwrócił się do zgromadzonych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej „ Pod Atlantami” bibliotekarzy.

Hasło tegorocznego tygodnia bibliotek to „ Biblioteka inspiruje”. Bardzo trafne to hasło .Biblioteka rzeczywiście inspiruje. Idzie z duchem czasu, z postępem cywilizacyjnym. Bibliotekarze wprowadzają do bibliotek nowoczesne rozwiązania technologiczne zmieniając je w ośrodki aktywności lokalnej. To bibliotekarze uczą młode  i starsze pokolenia jak właściwie z tych nowoczesnych technologii korzystać. To dlatego mimo spadku poziomu czytelnictwa Polacy wciąż mają ogromny szacunek dla bibliotekarzy i dla ich pracy. Dziękując Bibliotekarzom za pasje i trud codziennej pracy, Starosta Wałbrzyski życzył  jednocześnie aby pozytywny wizerunek zawodu bibliotekarza ulegał stałemu wzmocnieniu, życzył zmian systemowych, które otworzą wodospad środków finansowych na zmiany w bibliotekach oraz niegasnącej pasji i niesłabnącego zaangażowania w pracy. Wszystkim Bibliotekarzom w dniu ich święta życzymy tego samego.

W tym szczególnym dniu Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną „Pod Atlantami” odwiedził również Wicewojewoda Dolnośląski Pan Kamil Krzysztof Zieliński wraz z przedstawicielami władz Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500