Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Głuszyckie Święto Włókiennika 2016

Data opublikowania: .

W minioną niedzielę (17 kwietnia 2016r) w Głuszycy obchodzono Święto Włókiennika, w którym uczestniczył Starosta Wałbrzyski Pan Jacek Cichura. Podczas uroczystości ponad 20 osób zostało uhonorowanych przez burmistrza Głuszycy statuetką „Zasłużony dla Włókiennictwa”.

 

„Historia jest elementem, który opisuje i tworzy społeczeństwo. Musimy starać się, by historia żyła, aby pamięć o tradycjach, tożsamości miejsca i jego mieszkańców nie wygasła. To jednak nie zwalnia nas od wysiłku, aby budować dalszą historię tych miejsc i ludzi. Dlatego rozwijamy powiat. Za to dziękuję z tego miejsca wszystkim, którzy wspólnie z nami dążą do tego samego celu "-powiedział Starosta.

Uroczystość uświetnił występ Aleksandry Turoń - znanej z VI edycji telewizyjnego show „The Voice of Poland”. Zebrani mogli podziwiać także zbiory pocztówek i fotografii ukazujących dawną Głuszycę i jej mieszkańców.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500