Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Internet- zagłębie nowych niebezpieczeństw.

Data opublikowania: .

W dniu dzisiejszym (11.04.2016) odbyła się w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu konferencja poświęcona zjawisku cyberprzemocy. W dzisiejszej dobie dostęp do internetu jest niczym nieograniczony, a wspomniane zjawisko jest coraz bardziej powszechne.

 

Problem ten dotyka zwłaszcza dzieci i młodzież stąd dzisiejsza konferencja. Pomysłodawcą spotkania w tematyce „Lepszy internet zależy od ciebie” jest Pani Regina Marciniak-Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, która zaobserwowała problem podczas swojej pracy, w swoich bezpośrednich kontaktach z dziećmi w różnym wieku. Starosta Pan Jacek Cichura i Wicestarosta Pan Krzysztof Kwiatkowski przywitali licznie zgromadzonych prelegentów i gości. Gościem specjalnym był Pan Dawid Buławski; psycholog, specjalista do spraw komunikacji społecznej, jak również trener asertywności. Poruszył on tematykę pracy z filmem jako profilaktyki cyberprzemocy. „ Internet jest jak broń, którą jeśli znajdziemy na ulicy przekażemy Policji, jednak są osoby, które będą próbowały z niej strzelać” zaznaczył Pan Buławski. Młodzi ludzie dokonują cyberprzemocy często nieświadomie stąd tak ważna jest profilaktyka, nauka, informacja, ostrzeganie by móc zapobiegać tragicznym skutkom jej stosowania. Konferencja wyprzedziła tematyką rządowy program „Bezpieczna Plus”, którego celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, dzieci nie tylko w szkole, ale i poza nią.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500