Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Strażacy podsumowali miniony rok.

Data opublikowania: .

W środę (24 lutego 2016r.) odbyła się odprawa roczna podsumowująca działalność Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w roku 2015 w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

 

Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu st. bryg. mag.inż. Grzegorz Kułak rozpoczął spotkanie symboliczną minutą ciszy, by uczcić druha Pana Jacka Nowakowskiego, który zmarł kilka dni temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. „To wielka strata dla druhów OSP w Borównie, ale i dla szeregów całej braci strażackiej. Pamiętajmy, o tych, którzy zawsze pierwsi stawali na alarm, gdy ich wzywano. Doceniajmy tych, którzy niosą nam pomoc w obliczu nieszczęść , które nas spotykają. I gdy trzeba starajmy się ich wspomóc na miarę naszych możliwości. Tak po prostu. Po ludzku ponieważ życie jest tylko jedno-strażaka również… W imieniu swoim jak obecnego Zarządu Powiatu mogę obiecać, iż będziemy starali się wspierać wszelkie działania naszej straży bowiem zapewnienie bezpieczeństwa , o którym tak szeroko wciąż mówimy jest dla nas kwestią priorytetową. Ponadto mam nadzieję, że młodzi mężczyźni będą zasilali szeregi tej tak wyjątkowej braci. Powinniśmy umożliwić młodzieży z Powiatu kształcenie się w tym kierunku”- mówi Starosta Wałbrzyski Pan Jacek Cichura obecny na odprawie. Komendant podsumował rok 2015 jako pracowity, ale i najlepszy z minionych. Wskazał zdarzenia, w łącznej liczbie 2814, wktórych uczestniczyli strażacy, także wspierani przez strażaków ochotników. Był to rok dobry w zakresie pozyskanego sprzętu dla potrzeb strażaków wałbrzyskich. Oprócz działalności typowo ratowniczej strażacy realizują ćwiczenia, szkolenia, pokazy oraz włączają się w imprezy organizowane na terenie miasta i powiatu. Tego typu przedsięwzięcia to również ważny element związany z promowaniem pożarnictwa, doskonaleniem technik i rzemiosła ratowniczego. Na zakończenie Komendant Miejski PSP Pan Grzegorz Kułak podziękował między innymi Staroście Wałbrzyskiemu Panu Jackowi Cichurze za wsparcie jakie PSP w Wałbrzychu uzyskuje od Powiatu i podkreślił, iż jest to zdarzenie pionierskie w historii Powiatu, że ta współpraca i wsparcie daje tak policzalne i realne skutki. Na dzień 31.12.2016 służbę w wałbrzyskiej PSP pełniło 135 funkcjonariuszy.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500