Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Docenieni za osiągnięcia artystyczne i kulturalne...

Data opublikowania: .

Uroczyste wręczenie nagród Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2015 r.

 

W dniu 02.12.2015 r. o godz. 9.00 zostały wręczone przez Starostę Wałbrzyskiego Pana Jacka Cichurę, w obecności Członka Zarządu Pana Mirosława Potapowicza oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego Pana Stanisława Janora - nagrody za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2015 r.

 

Na podstawie Uchwały Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego nr 128/2015 z dnia 13 listopada 2015 roku przyznano te szczególne tytuły w dwóch kategoriach:

  1. Indywidualnej – laureatem tej nagrody jest Pan Witold Kozakowski z Jedliny-Zdroju. Muzyk, pedagog, publicysta, dziennikarz, animator i organizator przedsięwzięć kulturalnych. Prowadzi także regularną działalność pedagogiczną, której efektem są nagrody i wyróżnienia zdobywane przez uczniów na konkursach gitarowych.
  2. Laureaci zbiorowej nagrody:

                 - Góralska Kapela „Janicki” - powstała w 1999 roku i tworzy ją rodzina Janików z Borówna. W 2003 roku do kapeli dołączył prawie 30 osobowy zespół “Janicki” utworzony na bazie chóru Te Deum z Czarnego Boru. Prezentują folklor góralski szerokiego Podhala: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec. Kapela jest laureatem wielu nagród artystycznych na Dolnym Śląsku i w Polsce. Koncertuje na terenie kraju i poza jego granicami.

                  -Zespół Ludowy „Grzędowianki” - 08.03.1987 r. przy Kole Gospodyń Wiejskich w Grzędach powstał Zespół Ludowy „Grzędowianki”, którego założycielką i kierowniczką była Pani Janina           Łaciak. Zespół liczy 14 kobiet, których wspólnym zainteresowaniem jest muzyka ludowa. Występują na wszystkich imprezach cyklicznych, przeglądach piosenek ludowych i festiwalach międzynarodowych. W czerwcu 2012 roku Zespół „Grzędowianki” obchodził 25-lecie istnienia.

                 -Zespół Ludowy „Radość” z Witkowa - Zespół „Radość" z Witkowa powstał w 2012 dzięki zaangażowaniu członków lokalnego Klubu Seniora. Uzdolnieni muzycznie członkowie Zespołu Ludowego „Radość" śpiewają tradycyjne pieśni, piosenki i przyśpiewki, zaczerpnięte z bogatego repertuaru zasłyszanego od naszych babć i mam. Bierze również udział w imprezach organizowanych przez Gminę Czarny Bór i gminy ościenne.

W swoim przemówieniu Starosta podziękował Laureatom za ich wieloletnią pracę, trud i zaangażowanie, podkreślił ich wkład w upowszechnianie kultury, aktywizację lokalnej społeczności oraz  promocję Powiatu w kraju i za granicą.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500