Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Zakończyło się Święto Plonów w Powiecie...

Data opublikowania: .

13 września 2015 roku Starosta Powiatu Wałbrzyskiego wspólnie z Jego Ekscelencją ks. Biskupem Ignacym Decem i Burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem byli Gospodarzami pierwszych Dożynek Diecezjalno – Powiatowych w Głuszycy.

Podniosły i uroczysty charakter miała pierwsza część święta plonów  rozpoczynająca się mszą świętą w intencji rolników koncelebrowaną przez Biskupa Świdnickiego JE Ignacego Deca.

Członkowie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego podkreślali szczególną rolę pracy na roli, trud i wysiłek  jaki wkładają rolnicy w swoja pracę .

 

 

Jak przy każdym święcie plonów, tak i w Głuszycy rozstrzygany był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięską gminą okazała się być Głuszyca. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu : telewizory, aparat fotograficzny i sprzed AGD trafiły do zwycięskich sołectw.

Na mieszkańców i gości czekali lokalni wytwórcy i rękodzielnicy prezentujący swoje produkty. Chętni mogli zgłębić tajniki wypieku chleba.
Jak zwykle stoisko gminy Czarny Bór wyróżniało się przepięknymi dekoracjami z darów jesieni.
Oprawę muzyczna zapewnił ZPiT Wałbrzych, Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Odgłosy Kniei” oraz Kapela Góralska „ Janicki”.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500