Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Anioły nad hospicjum..

Data opublikowania: .

W sobotę 04 września 2015 roku godz. 13.30 Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura uczestniczył w uroczystym otwarciu dobudowanej części Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

 

W nowym budynku znajduje się sala rehabilitacyjne, poradnia, centrum wolontariatu, pokój pożegnań oraz bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów.
Z wałbrzyskiego Hospicjum korzysta ponad 1700 pacjentów rocznie a z pomocy korzystają mieszkańcy powiatów; wałbrzyskiego, kłodzkiego, świdnickiego, kamiennogórskiego a nawet bolesławieckiego. Rozbudowa obiektu była więc niezbędna. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln. złotych.
„Ciszymy się, że hospicjum to istnieje w centrum miasta, że rodziny podopiecznych mają ułatwiony kontakt ze swoimi bliskimi. Pamiętajmy, że starość to droga, którą musi przejść każdy z nas. Nie wiemy co nas w tej drodze spotka, więc bądźmy pomocni, wrażliwi na innych, serdeczni. Pamiętajmy o tym, by cieszyć się z każdej chwili spędzonej ze swoimi bliskimi. To miejsce ma być domem. Ciepłym i przytulnym. Bo dla ich pacjentów to często ostatni dom, w którym żyją” – przemawiał Starosta. Uroczystość uświetnił chór „Millenium” pod dyrekcją Małgorzaty Wiłkomirskiej.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500