Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Ser w roli głównej..

Data opublikowania: .


W sobotę 15 sierpnia 2015r. wielbiciele potraw z sera spotkali się w Dziećmorowicach w Gminie Walim na dorocznym Festiwalu Sera, zorganizowanym przez Gminę Walim  wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Karczmą Góralską.

 

W imprezie, oprócz smakoszy sera z regionu, wzięło udział także wielu polityków, a wszystkich połączyło zamiłowanie do dobrej kuchni. Powiat Wałbrzyski reprezentował Starosta Pan Jacek Cichura, który wspólnie z mieszkańcami powiatu kosztował wspaniałych wyrobów uczestników konkursu. Jak co roku odbyły się dwa konkursy – na najlepszy ser i najlepszą potrawę z sera.  Zwyciężyła Zupa serowo-grzybowa "Leśna przygoda" Stanisława Skowrońska z Kolc, a jedno z wyróżnień otrzymała uczestniczka konkursu na „najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w Powiecie Wałbrzyskim- Pani Stanisława Ryl z Zagórza Śl. za zapiekankę serowo-szpinakową. Wyborna była też zupa serowa Wójta gminy Walim. Wszyscy przybyli na festiwal mieli okazję spróbować oraz zakupić różnorodne rodzaje sera wyrabiane tradycyjnie oraz produkty pszczele, miody, wina, różnego rodzaju przetwory, oraz wyroby rękodzieła artystycznego.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500