Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Powiat z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej

Data opublikowania: .

W dniu 7 września br. do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu wpłynęła uchwała Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie opinii o przedłożonej przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego informacji o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2020 roku.

4 września 2020 r. Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu podjęła uchwałę o pozytywnym zaopiniowaniu przedłożonego przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu za I półrocze 2020 rok. Pozytywna opinia RIO jest kolejnym sukcesem Zarządu, potwierdza między innymi zasadność i celowość działań i decyzji podejmowanych w pierwszym półroczu, zwłaszcza w sytuacji nieprzewidywalnych skutków dla budżetu z powodu "lock-downu" gospodarki.

Uchwała RIO jest potwierdzeniem, że Zarząd Powiatu pod moim kierownictwem w czasie kryzyu działał sprawnie, skutecznie i zgodnie z przepisami prawa, realizując jednocześnie oczekiwania mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego. Ostrożne wydatkowanie środków i konsekwencja w realizacji zaplanowanych inwestycji, po to by utrzymać w ruchu gospodarkę - takie były nasze cele. Dbając o bezpieczeństwo i wspierając na miarę możliwości służby w Powiecie czyniliśmy jednocześnie starania dla jak najszybszego przywrócenia bezpośredniej obsługi mieszkańców i załatwiania ich spraw. Cieszę się z tej opinii, choć nie jest ona dla mnie zaskoczeniem - podsumował Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski. 

 

opinia RIO s2

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500