Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Otwarcie nowego Komisariatu Pierwszego Policji w Wałbrzychu

Data opublikowania: .

W dniu 4 września 2020 r., na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji - komisarza Krzysztofa Lewandowskiego, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski uczestniczył w uroczystości oficjalnego otwarcia nowego, Komisariatu Pierwszego Policji w Wałbrzychu z siedzbą w Szczawnie-Zdroju. Władze Powiatu Wałbrzyskiego reprezentował również Bogusław Uchmanowicz - Członek Zarządu.

W trakcie uroczystości, którą zaszczycili swoją obecnością Wojewoda Dolnośląski - Jarosław Obremski, I zastępca Komendanta Głównego Policji - nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Grzegorz Macko, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu - insp. Dariusz Wesołowski oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha - Roman Szełemej i Burmistrz Szcawna-Zdroju - Marek Fedoruk -wręczono Komentantowi Mieskiemu Policji w Wałbrzychu symboliczny klucz do nowego obiektu.

Podniosły charakter uroczystości podkreśliło wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego.

W przemówieniu do zebranych Starosta Wałbrzyski podkreślił wyjątkowe znaczenie nowego obiektu dla lokalnej społeczności, wskazał że po latach zapaści gospodarczej Ziemi Wałbrzyskiej zmienia się rzeczywistość i powstają w koło nowe obiekty, których nie musimy się wstydzić. Starosta zaznaczył jednak, że jest jeszcze wiele pracy do wykonania zwłaszcza na komisariatach w małych miasteczkach, gdzie ta relacja między obywatelem a służbą jest najbliższa. Starosta podzękował również wszystkim zaangażowanym podmiotom, które wsparły finansowo i rzeczowo budowę nowego komisariatu. 

Na ręce pracujących w jednostce policjantów Starosta przekazał sprzęt komputerowy w postaci laptopa. Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po nowej placówce.

Nowa siedziba jest połączeniem dwóch komisariatów – komisariatu nr 1 przy ul. Wrocławskiej oraz komisariatu nr 5 przy ul. Andersa w Wałbrzychu. Połączona jednostka obejmie swoim zasięgiem zarówno wałbrzyskie dzielnice Podzamcze, Piaskowa Góra, Poniatów, Lubiechów, Książ i Biały Kamień jak i gminę Szczawno-Zdrój oraz miejscowości wchodzące w skład gminy Stare Bogaczowice oraz Nowy i Stary Julianów. Budowa obiektu kosztowała 26 mln zł.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500