Kolejny oddany most w gminie Głuszyca

Data opublikowania: .

W dniu dzisiejszym w Sierpnicy nastąpiło oficjalne otwarcie całkowicie przebudowanego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3377D.

Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym moście dokonali:
Ze strony Powiatu - Iwona Frankowska - Wicestarosta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Stanisław Skrzyniarz oraz Marek Masiuk - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, natomiast ze strony Wykonawcy - (konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe COM-D Sp. z o.o. oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.): Konrad Wac i Michał Komendera oraz Kierownik budowy Maria Kotuła i inspektor nadzoru Zbigniew Zadrożny.

Inwestycję zrealizowano w ciągu czterech miesięcy. Będący już w stanie złym most nad potokiem Sierpnica zamknięto tuż po Świętach Wielkiej Nocy. Zdecydowano o całkowitej rozbiórce poprzedniej konstrukcji i zbudowaniu nowego obiektu w technologii stalowej, spiralnej rury przepustowej. Remont mostu ze względu na jego stan przedawaryjny był koniecznością, ale też dużym wyzwaniem ze względu na trwającą pandemię. Dlatego jesteśmy podwójnie dumni, że udało się zrealizować inwestycje pomimo niezależnych od nas trudności i w terminie. Od dzisiaj pojazdy mogą most nad potokiem Sierpnica bez ograniczeń tonażowych – powiedziała Wicestarosta Iwona Frankowska. Nowy most na pewno ułatwi życie mieszkańcom Sierpnicy i turystom zmierzającym autokarami do sztolni Osówka. Wartość inwestycji pn. ”Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 3377D w miejscowości Sierpnica, gm. Głuszyca” to kwota 596.948,21 zł. Zadanie sfinansowane w całości ze środków Powiatu Wałbrzyskiego.

most Sierpnica 2

most Sierpnica 3

 

most Sierpnica 5

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500