Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Sukces Powiatu Wałbrzyskiego

Data opublikowania: .

Mamy to!

Dzięki pomysłodawcy - Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie nasz Powiat otrzymał dotację w wysokości 1.226.071 zł w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych - Tarczy dla samorządów.

Tarcza dla samorządów - 6 mld zł przeznacza rząd na Fundusz Inwestycji Samorządowych. To środki, z których każda gmina i powiat będą mogły skorzystać jeszcze w tym roku, choć nie wszystkie środki muszą być wydane teraz. Minimalne wsparcie dla gmin i powiatów wynosi pół miliona złotych. Każda złotówka w dobie pandemii jest ważna, tym bardziej, że spadają dochody samorządów, wiele z nich zdecydowało się na cięcia w sferze inwestycji. Procedura pozyskania środków z Funduszu ma być uproszczona do minimum. O środkach z Funduszu informował w Wałbrzychu Szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk i podkreślał, że środki z funduszu mogą być przeznaczone tylko na inwestycje. Środki do uruchomienia powinny być już w drugiej połowie lipca, tu czas uzależniony jest od prac w Senacie.

Starosta Wałbrzyski

Wicestarosta

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500