Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Kupuj świadomie, wybieraj PRODUKT POLSKI

Data opublikowania: .

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

 Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. Więcej o znaku „PRODUKT POLSKI”

Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

 

Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”:

wyrażasz swój patriotyzm małym, a ważnym gestem
kupujesz produkty wytworzone w kraju z rodzimych surowców
ratujesz miejsca pracy w Polsce
ratujesz polską gospodarkę
wspierasz rodzime firmy, rolników
wspierasz lokalne budżety samorządów
 
Epidemia koronawirusa ma negatywne skutki dla gospodarki. Jednak razem możemy wesprzeć polskich przedsiębiorców i rolników. Dziś jest szczególny czas, kiedy wspólnie możemy zrobić tak wiele. Twoja pozornie niewielka decyzja, Twój wybór ma ogromne znaczenie. 

Dziś kupowanie polskiej żywności jest dobrym, świadomym i patriotycznym wyborem. Kupując polskie produkty, w tym znakomitą polską żywność, dokonujesz nie tylko mądrego wyboru, ale wspierasz naszą gospodarkę, wspierasz naszą Ojczyznę.

 

PP post FB 1200x630px

 
Źródło informacji: 
✅ Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
✅ Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500