Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Święto Policji

Data opublikowania: .

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji, którzy pełnią służbę na terenie miasta oraz Powiatu Wałbrzyskiego w poniedziałek 15 lipca obchodzili swoje święto.

 

Podczas uroczystości w Teatrze Zdrojowym ponad stu funkcjonariuszy otrzymało awanse oficerskie i podoficerskie oraz odznaczenia Państwowe. Święto zbiegło się z setną rocznicą powstania Policji Państwowej. Podczas nominacji policjantom towarzyszyli najbliżsi. Nie zabrakło również gości związanych z samorządem. W uroczystościach uczestniczyła m.in. Pani Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Jak podkreślał Komendant miejski policji Krzysztof Lewandowski, policja na przestrzeni ostatniego roku miała sporo pracy. To wydarzenia związane m.in. z wyborami czy alarmy bombowe. Brakuje również kadry. Kilkadziesiąt wakatów czeka na do obsadzenia choć nabór do Policji jest w trybie ciągłym. Oczywiście jest również sporo sukcesów, a do najważniejszych należą bohaterscy policjanci ratujący życie. Nie zapominać należy o powstałej klasie mundurowej przy IV LO w Wałbrzychu.

Dziękujemy Policjantom za ich służbę !!!

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500