Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Data opublikowania: .

W dniach 24 – 26 sierpnia na terenie gminy Walim odbywały się Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, których organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo- Rekreacyjne Junior w Wałbrzychu. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych. Honorowego otwarcia Mistrzostw dokonał między innymi Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Pan Krzysztof Kwiatkowski.

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 380 zawodników z terenu całego kraju. Po zwycięstwo w kategorii juniorek młodszych sięgnęła Zuzanna Olejniczak z KKS Gostyń a wśród juniorów młodszych Miłosz Ośko w Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Wśród juniorów najlepszy okazał się Dominik Górak z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, najlepszą juniorką została Paulina Pastuszek ( TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).Najlepszą zawodniczką w kategorii open kobiet została Monika Brzeźna ( MAT ATOM DEWELOPMENT) pokonując dystans 76,7 km w czasie 2:50.21. W kategorii U23 kobiet najlepsza okazała się Monika Lach zdobywając tytuł Górskiej Szosowej Mistrzyni Polski. Zaplanowana na niedzielę rywalizacja mężczyzn najwyższych kategorii przebiegała pod dyktando drużyny CCC Sprandi Polkowice, ostatecznie jednak po zwycięstwo sięgnął Maciej Paterski z Wibatech Merx 7R. Po zwycięstwo w kategorii orlików sięgnął Kamil Małecki z CCC Sprandi Polkowice zdobywając tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski. Wszyscy zawodnicy docenili malownicze i wymagające trasy powiatu wałbrzyskiego, które nie dość ,że selektywne to wymagały od startujących sporych umiejętności. Najtrudniejsze etapy to podjazd pod Przełęcz Sokolą ( 754 m. n.p.m.) i wymagający przejazd w okolicy Sierpnicy poprzedzony ostrymi zjazdami. Przewyższenia w każdej rundzie wynosiły po 508 m. W ceremonii dekoracji Powiat Wałbrzyski reprezentował Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, który na zakończenie imprezy sam został uhonorowany przez organizatorów złotym medalem w podziękowaniu za nieocenioną pomoc i osobiste zaangażowanie przy organizacji Mistrzostw, uzgadnianiu przebiegu tras przez drogi powiatu wałbrzyskiego oraz wsparcie finansowe wydarzenia z budżetu powiatu. Jak stwierdzili Organizatorzy : „ bez pomocy Wicestarosty Krzysztofa Kwiatkowskiego wydarzenie nie doszłoby do skutku”. 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500