Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych

Data opublikowania: .

W minioną sobotę 23.06.2018 r. na boisku sportowym w Głuszycy odbyły się Zawody Sportowo–Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Wałbrzyskiego.Zawody te odbywają się co 2 lata, a ich celem jest podnoszenie sprawności strażaków i sprawdzenie umiejętności w działaniu ratowniczym.

W zawodach udział wzięło 6 jednostek OSP z Witkowa, Boguszowa – Gorc, Dziećmorowic, Zagórza Śląskiego, Głuszycy i Mieroszowa. Drużyny strażackie rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i konkursie bojowym, polegającym na jak najszybszym uruchomieniu motopompy, przygotowaniu linii głównej, rozdzielacza i dwóch linii gaśniczych, a następnie trafieniu strumieniem wody w tarczę i strącenie pachołków.
W zawodach zwyciężyła drużyna OSP Zagórze Śląskie, drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP Boguszów, a trzecie zajęli strażacy z OSP Witków. Zawodom towarzyszyły występy Głuszyckiej Orkiestry Dętej oraz Chóru Seniorów „Renoma”. Władze Powiatu Wałbrzyskiego na zawodach reprezentował Członek Zarządu Stanisław Janor oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Owczarek.
„Te zawody to naprawdę wspaniałe widowisko. Jestem pełna podziwu dla szybkości i sprawności, jaką zaprezentowali nam dzisiaj strażacy podczas zawodów. Sądzę, że mieszkańcy naszego powiatu naprawdę mogą czuć się bezpiecznie mając obok siebie tak dobrze doposażone i skuteczne w działaniu jednostki OSP” – podkreśliła pani Grażyna. 
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wałbrzychu przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu, Powiatu Wałbrzyskiego i Gminy Głuszyca.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500