Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Otwarcie krytej pływalni "Delfinek” w Głuszycy.

Data opublikowania: .

W dniu 20.05.2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie krytej pływalni "Delfinek” w Głuszycy. W uroczystym otwarciu głuszyckiej pływalni uczestniczyli: wicewojewoda Kamil Zieliński, wicemarszałek Iwona Krawczyk, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Józefem Piksą i wiceprzewodniczącą Grażyną Owczarek, a także przedstawiciele kościoła, włodarze gmin ościennych, przedstawicieli środowisk zaangażowanych w projekt oraz mieszkańcy.

Po uroczystym przecięciu wstęgi odbyły się zawody sztafetowe młodzieży z głuszyckich szkół oraz mecz piłki wodnej.
Budowa krytej pływalni w Głuszycy rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Głuszycki "Delfinek" znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 3 i składa się z pływalni, sauny, jacuzzi, instalacji do hydromasażu, brodzika dla dzieci i zaplecza sanitarno-technicznego. Jest także przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne oraz wymagające rehabilitacji na basenie. 
Wartość inwestycji to ponad 6 mln złotych, w tym 2 mln zł pozyskano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki,1 mln 250 tys zł 000 ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu budowy przyszkolnych pływalni "Dolnośląski Delfinek" i 500 tys zł decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500