Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Robocza wizyta starosty w Głuszycy

Data opublikowania: .

W dniu 12 maja br. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, osobiście przyjechał by zapoznać się z trudną sytuacją niepełnosprawnej mieszkanki Głuszycy Sary.

Podczas rozmowy z Sarą i jej rodzicami obecna była także radna Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek.

Starosta Wałbrzyski zapewnił, iż dołoży wszelkich starań by pomóc głuszyczance. Najważniejszą kwestię stanowi usunięcie barier architektonicznych w lokalu mieszkalnym oraz umocowanie windy zewnętrznej. Ma ona za zadanie umożliwienie Sarze opuszczania mieszkania chociażby w celu spaceru. Obecnie rodzina Sary zmaga się z ogromnymi kłopotami w tej materii.

Następnie Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura udał się do Urzędu Miejskiego w Głuszycy na spotkanie z Burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem. Rozmowa dotyczyła współpracy Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu z Gminą Głuszyca w ciągu najbliższych lat.

Na koniec spotkania obaj przedstawiciele samorządu lokalnego obejrzeli postępy prac na aktualnie remontowanym odcinku drogi powiatowej nr 3381D -ul. Kolejowej łączącej Głuszycę z Grzmiącą. Jest to pierwsza inwestycja władz powiatowych nowej kadencji na terenie Gminy Głuszyca. W najbliższym czasie na terenie w/w gminy planowany jest remont mostu w Sierpnicy i przebudowa ul. Dworcowej.

Robocza wizyta starosty w Głuszycy (1)Robocza wizyta starosty w Głuszycy (2)Robocza wizyta starosty w Głuszycy (3)Robocza wizyta starosty w Głuszycy (3)
Robocza wizyta starosty w Głuszycy (4)Robocza wizyta starosty w Głuszycy (5)Robocza wizyta starosty w Głuszycy (5)Robocza wizyta starosty w Głuszycy (6) 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500