Aktualności

Udany nabór do „Ceramika”

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

Jesteśmy już na półmetku wakacji, przed nami kolejny rok szkolny, a za nami rekrutacja do szkół średnich. Dla szczawieńskiego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie był to niezwykle udany nabór, bowiem w tym roku szkolnym wystartuje dziesięć klas (dla porównania - w ubiegłym roku zrekrutowano trzy klasy). Tak dobry nabór wynika z dużego zainteresowania ofertą edukacyjną szczawieńskiej szkoły i intensywnej pracy zespołu do spraw rekrutacji. A było do czego zachęcać, bowiem szkoła oferuje nie tylko zajęcia edukacyjne, ale również bogaty wachlarz zajęć dodatkowych uatrakcyjniających i uzupełniających kierunki klas licealnych i techników.

Ważna informacja !

Data opublikowania: .

W związku z upałami Starostwo Powiatowe dnia 30 lipca br. będzie czynne do godziny 15:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

E-Recepta

Data opublikowania: .

Przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty).

Rozpoczęcie konsultacji społecznych

Data opublikowania: .

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688), działające na terenie powiatu wałbrzyskiego do zgłaszania uwag, dotyczących załączonego projektu uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie uchwalenia na rok 2020 programu współpracy Powiatu Wałbrzyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688).

Święto Policji

Data opublikowania: .

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji, którzy pełnią służbę na terenie miasta oraz Powiatu Wałbrzyskiego w poniedziałek 15 lipca obchodzili swoje święto.

Konkurs - „PracoDawca Zdrowia"

Data opublikowania: .

Szczepienia profilaktyczne, badania pod kątem wykrywania chorób nowotworowych, warsztaty żywieniowe z dietetykiem czy konsultacje z fizjoterapeutą – to przykłady działań służące budowaniu postaw prozdrowotnych, które swoim pracownikom zaoferowali laureaci I edycji konkursu „PracoDawca Zdrowia”. Ministerstwo Zdrowia zaprasza do II edycji tego programu.

Filmy edukacyjne dla rolników i doradców rolnych

Data opublikowania: .

W wyniku współpracy Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w ramach kampanii edukacyjnej „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”, współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powstał pięcioodcinkowy film edukacyjny dla rolników i doradców rolnych pt. ,,Zamykanie obiegu biogenów w gospodarstwie rolnym”.

Ciekawa Praca w Powiecie Wałbrzyskim

Data opublikowania: .

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu poszukuje pracownika gospodarczego do wykonywania prac w ramach działania brygady remontowo-budowlanej w zakresie utrzymania Dróg Powiatowych.

Pomimo wakacji nasi drogowcy nie maja urlopu

Data opublikowania: .

W Powiecie Wałbrzyskim zakończył się remont drogi 3380D w miejscowości Łomnica w gminie Głuszyca. Dzisiaj rozpoczęły sie prace remontowe w miejscowości Witków na drodze Powiatowej 3367D w gminie Czarny Bór

Dzisiaj pracujemy krócej

Data opublikowania: .

W związku z wysoką temperaturą przekraczająca 30 stopni Celsjusza, Starosta Wałbrzyski Pan Krzysztof Kwiatkowski wprowadza w dniu dzisiejszym krótszy czas pracy.

Przed nami Turniej Pływacki

Data opublikowania: .

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zapraszaja na:       "I Powiatowy Turniej Pływacki o Puchar Starosty Wałbrzyskiego", który jest umieszczony w kalendarzu wydarzeń kulturalno-sportowych w Powiecie Wałbrzyskim na rok 2019.

Ważna informacja !

Data opublikowania: .

W związku z upałami Starosta Wałbrzyski wprowadza skrócony czas pracy pracowników Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu w dniu 26 czerwca 2019 r.
W związku z tym urząd będzie czynny w godzinach 7:30 – 14.30.

UWAGA! Skrócony czas pracy Starostwa.

Data opublikowania: .

W związku z upałami Starosta Wałbrzyski wprowadza skrócony czas pracy pracowników Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu w dniu 25 czerwca 2019 r.
W związku z tym urząd będzie czynny w godzinach 7:30 – 15.30.

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa.

Data opublikowania: .

Pod przewodnictwem Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa z udziałem przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, WOPRu i Służb Medycznych oraz Sanitarnych

Pożegnanie weteranów.

Data opublikowania: .

Wczoraj w Mieroszowie odbył się mecz Weteranów i zawodników koszykówki na wózkach Górnik Toyota Wałbrzych.

Weterani w Sokołowsku.

Data opublikowania: .

Wczoraj w Sokołowsku odbyły się towarzyskie rozgrywki siatkówki z udziałem Weteranów Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju z Polski i Mołdawii.

Odwołujemy upały

Data opublikowania: .

W związku z nadejściem frontu burzowego i spadkiem temperatury, Starosta Wałbrzyski odwołał skrócony czas pracy Starostwa Powiatowego.

Do końca tygodnia pracujemy krócej

Data opublikowania: .

W związku z upałami Starosta Wałbrzyski wprowadza skrócony czas pracy pracowników Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu od dnia 12 czerwca 2019 r. do 14 czerwca 2019r.

Z wizytą w Wojsku

Data opublikowania: .

Na zaproszenie Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Macieja Jabłońskiego, dzieci z Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle a także z placówki w Jedlinie Zdrój miały niebywałą okazję poznać wojsko od podszewki.