Projekt: „Krok w przyszłość z nowym zawodem” projekt partnerski; lider - Forum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu

Okres realizacji od 09.2010r. do 08.2012r.
 Wartość projektu  1.594.311,80 zł
 Źródło dofinansowania  PO KL, Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.1
 Krótki opis projektu  Cel projektu: podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz aktywizacja zawodowa 40 osób (16Ki24M) bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia, zamieszkałych na terenie gmin: Wałbrzych, Mieroszów i Boguszów – Gorce.
 Kto otrzyma wsparcie  Osoby bezrobotne lub korzystające ze wsparcia ośrodka pomocy społecznej, posiadające maksymalnie zawodowe wykształcenie, nie wykazujące przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia szkoleń zawodowych w zawodzie technolog robót wykończeniowych oraz szkoleń indywidualnych, posiadające predyspozycje zawodowe do udziału w projekcie. PUP w Wałbrzychu jako partner w projekcie odpowiedzialny jest za proces rekrutacji uczestników.