Pan Józef Wiłkomirski

Uchwała Nr XXIX/82/05 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 31 sierpnia 2005 roku

Nadanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego" Panu Józefowi Wiłkomirskiemu jest uhonorowaniem długoletniej działalności, jako dyrektora Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu w zakresie upowszechniania kultury i działalności artystycznej.

Przez lata pod jego batutą Filharmonia brała udział w wielu festiwalach oraz konkursach krajowych i zagranicznych, m.in. we Francji, Szwajcarii, Niemczech i we Włoszech. Orkiestra nagrała 12 płyt kompaktowych. Z jego inicjatywy w Filharmonii Sudeckiej dało koncerty wielu wybitnych artystów z 36 krajów świata m. in. z Anglii, Argentyny, Austrii, Australii, Belgii, Brazylii, Białorusi, Bułgarii, Chile, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Japonii, Kanady, Kuby, Meksyku, Litwy, Łotwy, Nowej Zelandii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Włoch.