Pan Henryk Chojnacki

Uchwała Nr XXXVIII/5/10 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 18 lutego 2010 roku

Nadanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego" Panu Henrykowi Chojnackiemu mieszkańcowi Boguszowa Gorc w Powiecie Wałbrzyskim stanowi uhonorowanie długoletniej działalności w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród mieszkańców naszego regionu.

Swoją pasją wędrówek górskimi szlakami, prowadzącymi przez: Mieroszów, Jedlinę - Zdrój, Czarny Bór, Walim, Szczawno - Zdrój, Wałbrzych i Boguszów Gorce interesował młode pokolenia wielu mieszkańców naszego regionu. Z ogromnym zaangażowaniem włączał się w działania kulturalno - sportowe organizowane na terenie Boguszowa Gorc. Silne ognisko ludzi z taką pasją spowodowało, że kluby sportowe założone po wojnie w tym regionie przetrwały do dziś.