Pan Jan Jaroszewski

Uchwała Nr XXIX/26/09 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 28 kwietnia 2009 roku

Pan Jan Jaroszewski dla wielu mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego jest człowiekiem wyjątkowym. Swoją postawą w niełatwych czasach dla polskiego społeczeństwa potrafił wskazać młodzieży drogę prawdy i mądrości nie bacząc na konsekwencje w życiu osobistym i zawodowym.

Całe życie zawodowe było związane z pracą w oświacie. Odwaga w szerzeniu prawdy, poparta ogromną wiedzą pozwoliła Panu Janowi Jaroszewskiemu wpoić młodym ludziom zasady moralne i prawdę historyczną nie zapisaną w żadnych książkach i podręcznikach, która ukształtowała ich postawę patriotyczną na całe życie. Mędrzec, który zawsze znalazł dla ucznia czas, aby pomóc i zaradzić w trudnych sytuacjach.