Pan Stanisław Olszamowski

Uchwała Nr XXVI/8/09 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 30 stycznia 2009 roku

Pan Stanisław Olszamowski to wybitny i wszechstronny artysta, którego prace: rzeźby, pomniki, obrazy i grafiki zostały docenione zarówno w Polsce jak i za granicą. Był twórcą szeregu większych zamysłów artystycznych polegających na wyposażeniu oraz dekoracj

i wnętrz, miedzy innymi: schronisk, ośrodków wypoczynkowych, restauracji, kawiarni zarówno w kraju jak i za granicą. W 1972 roku przeniósł się do Sokołowska gdzie mieszka i tworzy do dziś. Organizuje tam zajęcia sekcji plastycznej w Zakładowym Domu Kultury "CAMELA" w Mieroszowie w klasie malarstwo i rzeźba oraz zajęcia sekcji w Uzdrowiskowym Domu Kultury w Sokołowsku. To dzięki jego wrażliwości plastycznej i artystycznej Sokołowsko zawdzięcza niepowtarzalny styl dekoracyjności obiektów sanatoryjnych i mieszkalnych. Przez sześć lat prowadził zajęcia plastyczne dla dzieci z Domu Dziecka "CATHARINA" w Nowym Siodle oraz w Gimnazjum Publicznym w Mieroszowie.