Pan Kazimierz Sroka

Uchwała Nr X/59/07 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 19 października 2007 roku

Nadanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego" dla Pana Kazimierza Sroki stanowi uhonorowanie jego zasług i wieloletniej działalności społecznej na rzecz mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego. Był inicjatorem i organizatorem nowych przedsięwzięć w okresie transformacji ustrojowej.

Jego nowatorskie podejście było wielokrotnie motorem do działań zarówno na poziomie zawodowym jak i społecznym. Jako Sekretarz Miasta Wałbrzycha oraz Sekretarz Powiatu Wałbrzyskiego dał się poznać jako znakomity organizator, taktyk i mediator. Jego fachowość, dokładność to wynik nie tylko cech charakteru, lecz również doskonałego wykształcenia, które zdobył na Politechnice Wrocławskiej ze specjalnością inżynier budownictwa. Studia podyplomowe z zakresu Zarządzania i Marketingu - Funkcjonowanie firm w Samorządach Terytorialnych oraz rozliczne uprawnienia do projektowania, kierowania robotami budowlanymi nie były bez znaczenia w trakcie prowadzenia termomodernizacji obecnego budynku Starostwa Powiatowego - autor koncepcji i organizator sprawnego procesu modernizacyjnego tej siedziby. Pan Kazimierz Sroka to pomysłodawca wielu fachowych rozwiązań dla doskonalenia działań tego urzędu, które miały wpływ na obsługę mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego. Był osobowością niezwykle szanowaną i cenioną przez społeczność naszego Powiatu Wałbrzyskiego, ale również poza jego granicami.